komunita LM web – dobrovolnictvo

Dobrovoľníctvo v komunitnom centre

Dobrovoľníci síce pracujú bez nároku na honorár, no získavajú množstvo skúseností a nových schopností. Do svojich radov prijímame (nielen) mladých ľudí, ktorí chcú rozšíriť svoje schopnosti v oblasti sociálnej práce či neformálneho vzdelávania. 

Táto možnosť je vhodná pre mladých profesionálov, ale aj pre študentov. Pokiaľ chcete viac informácií, ozvite sa nám. 

Medzinárodní dobrovoľníci v centre

Spolu s YMCA na Slovensku sme v roku 2012 rozbehli v našom centre program Európskeho zboru solidarity. Tento program umožňuje mladým ľuďom vo veku 17 – 30 rokov stráviť ako dobrovoľník 2 – 12 mesiacov v niektorej z krajín Európy (viac o ESC).

 

Každý rok privítame v septembri – októbri 3 nových dobrovoľníkov z rôznych krajín, napr. z Nemecka, Rakúska, Ukrajiny, Francúzska, Španielska, Talianska a dokonca aj z ďalekého Škótska.

Dobrovoľníci sa postupne zoznamujú so životom v Liptovskom Mikuláši a aktivitami nášho centra. Deti ich medzi seba rady príjmu na ranných kluboch pre predškolákov a poobede pri úlohách a hrách pre školákov. Okrem toho robia spolu zaujímavé projekty, napr. pestovanie zeleniny, futbalový klub a iné, stretávajú sa so študentmi na stredných školách a môžete si s nimi podebatovať na Language café, či diskusných filmových kluboch v YMCA.

dobrovolnici liptovsky mikulas